7 Mayıs 2013 Salı

kutu içeceklere dikkat !


Bir aile kutu içecekleri ile birlikte pikniğe giderler. Aile üyelerinden ikisi Pazartesi günü hastaneye kaldırılır ve yoğun bakım ünitesine alınır. Ve Çarşamba günü aile üyelerinden biri ölür.

Otopsi sonuçlarına göre ölüm sebebi leptospiroz'dır. Sebep olan bakteri tenekenin üzerinde yaşamaktadır ve içecek bardak kullanılmadan içilmiştir. Test sonuçları bakterinin tenekenin üzerine kurumuş fare idrarından bulaştığını ortaya koymuştur. Bildiğiniz gibi bu kutular depolarda saklanıyor ve genellikle hiç bir temizlik yapılmadan perakende olarak satışa sunuluyor.

Yapılan bir çalışma içecek kutularının üzerinin umumi tuvaletlerden daha kirli olduğunu ortaya koymuştur. (daha fazla mikrop ve bakteri yaşıyor) Bu nedenle kutu içecekleri tüketmeden önce mutlaka yıkayın.

 

7 yorum:

 1. bak bunu hiç düşünmemiştik. paylaşım için tşk cnm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben aslında huylanıyordum sürekli açıkta kalıyor toz falan oluyor diye siliyordum ama demek daha iyi temizlemek gerekiyormuş..

   Sil
 2. Ben de seninle aynı fikirdeyim. Hiç temiz olduklarına inanmıyorum. Ben de yazında bahsettiklerini duydum. Onun için pek kutulu içecek almıyorum. Bloğunu severek takip ediyorum. Bana da beklerim canım. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 3. ayy inanmıyorum! ben hiç dikkat etmem ki

  YanıtlaSil
 4. bence hiç içmeyelim çok sağlıksız içecekler

  YanıtlaSil