28 Ekim 2014 Salı

yarın için iki film seçeneği

Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı buyüzden bazılarımız tatil hatta bazıları bugün yarım gün onların yerinde olmak istermiydim tabi ki evet :))
neyse gelelim konuya hernekadar ben film izleyemeyecek olsam da (kahvaltıya dışarıdayım akşama da yemeğe davetli misafirim var )sizler için izlediğim ve çok beğendiğim iki film seçtim..


yarının sınırında -   patron mutlu son istiyor

yarının sınırında
Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur. Subay Bill Cage daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevi onun için bir nevi intihar anlamına gelmektedir. Beklenen olur; Cage dakikalar içerisinde öldürülür... Fakat bu bir sonu değil, yeni bir başlangıcı doğurur. Cage, sıradışı bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır, kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her geri dönüşünde daha güçlü, daha zeki ve Mimics'lerle daha kolay başa çıkabilir hale gelse de kendine verilen iş dünyanın en zorlu görevidir.
Başrollerini Tom Cruise, Emily Blunt ve Charlotte Riley 'nin paylaştığı filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor.


bu filmi sinemadaizledim ve çok beğendim bence çok başarılıydı. emily blunt u da  zaten çok seviyorum  keyifle izledim aksiyon ve bilimkurgu severler  bence çok beğenecekpatron mutlu son istiyor

Yapımcı İsfendiyar, senaristlik yapan Sinan'ı romantik komedi filmi senaryosu yazması için Kapadokya'ya gönderir. Burada bir butik otele yerleşen Sinan zor durumdadır. Çünkü ne yazacağı konusunda hiçbir fikri yoktur. Üstelik düşünmek için yeterli zamana sahip değildir. Patronu, işini bir an önce bitirmesi için ona baskı yapmaktadır. Sinan, butik otelin sahibi olan İzzet Bey'in kızı Eylül'le tanışır ve ondan çok etkilenir. Hatta ondan ilham alarak yazacağı senaryoyu onun üzerine kurmaya karar verir. Ancak bir sorun vardır: Eylül, ünlü bir oyuncu olan Faruk'la nişanlıdır. Faruk ile Sinan birbirlerini uzun zamandır tanımaktadırlar ve bu tanışıklık pek hoş anılarla dolu değildir. Çünkü Sinan, zamanında yakın arkadaş olduğu Faruk'un sevgilisini çalmıştır; bu yüzden de Faruk, Sinan'ı düşman ilan etmiştir.


filmi sevmeyen çoğunluktaymış duyduğuma göre ama bence çok eğlenceli komik bir filmdi  romantikti de beklendilerimizi nekadar yükselttiğimize bağlı durum biz severek izledik :) tavsiye ederim.filmlerin özet kaynakları beyaz perde


eveeet film seçeneklerim şimdilik bu kadar bu güzel havada battaniyeniz dizinizde bol dinlenmeli tatil diliyorum herkese :) kendim hariç tabi çok meşgulüm çook :\

 


4 yorum:

 1. "Yaşa Öl Tekrar Et" kesinlikle çok güzel bir film olmuş. benden on numara ;)

  YanıtlaSil
 2. yarının sınırındayız izleyeli baya bir oluyor sevdiğim filmlerde oldu.
  izlerken bir kaç mantık hatası bulmuştuk ama şimdi hiiiiç hatırlamıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) ben de çok önce izledim de fikir olsun diye paylaştım ben beğendim ya iyiydi :))buaralar yeni filmler araştırıyorum var mı sevdiğin ?

   Sil