27 Kasım 2014 Perşembe

yıldızlararası

bu cumartesi akşamı sinemaya gidelim dedik ve eşimin önerisiyle yıldızlararası filmine gittik.boşverdim türk filmlerini ya adamlar filmi yapıyor işte üç saatlik filmi sıkılmadan zevkle izledim ve kesinlikle de öneriyorum mutlaka gidin cumartesi akşamını değerlendirebileceğiniz muhteşem bir film .hele de benim gibi bilimkurgu seviyorsanız.. filmde tek sevmediğim yan keşke cooper çocuklarıyla daha erken bulışabilseydi bir tek bunu istedim :)) neyse filmi izlerseniz ki izleyin mutlaka anlarsınız nedemek istediğimi..


Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir...
Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.8 yorum:

 1. uzay yolu, bilim kurgu tam benlik :) sinemaya gitmeye vakit yok muhtemelen evde izleyeceğiz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) mutlaka izle çok beğeneceksin. hayalgücümü zorladı bu film :)

   Sil
 2. sanırım biraz bu tarz film izlemeliyim:)
  teşekkürler önerin için :)

  YanıtlaSil
 3. kesinlikle izlediğim en mükemmel uzay filmi, müziklerine bayıldım...Tavsiyene katılıyorum izlenmesi gerek..

  YanıtlaSil